אודות

גדלתי בשוק ההון "מלמטה" מעמדת פקיד בבנק לאומי, יועץ השקעות בכיר, ממונה על הדרכת יועצי ההשקעות בבנק לאומי, ממונה על הייעוץ להשקעות בבנק, ממונה (ומקים) מחלקת הפיקדונות, מנהל השיווק בבנק, מנהל הנציגות הגדולה ביותר בחו"ל של בנק לאומי, מנכ"ל או יו"ר דירקטוריון ב 3 בנקים שונים של החברות לניהול השקעות של הבנק (האחרון היה מזרחי-טפחות בו כיהנתי כמנכ"ל קרנות הנאמנות של הבנק), כיהנתי כיו"ר דירקטוריון חברה ציבורית שנסחרה בת"א ובנאסד"ק, וכמובן בעלים של בית ההשקעות.

במקביל בכל אותן שנים הרציתי על תחומי שוק ההון באקדמיה, מול הקהל הרחב, השתתפתי קבוע בתוכנית רדיו על שוק ההון וגם שידרתי פינה שבועית ברדיו, הכשרתי סוכני בטוח כאנשי השקעות וכיהנתי בוועדות השקעה של קופות הגמל בכמה בנקים.

כל חיי ראיתי רק את טובת המשקיע וכל העת חיפשתי איך לשפר את מצבו, בינואר 2002 ביצעתי מהפך בשוק קרנות הנאמנות כאשר ביטלתי את ההפרש בין מחיר קניה למכירה בקרנות נאמנות (מה שמכונה "שעור הוספה") ובכך חסכתי כסף רב למשקיעים, ובמיוחד לאלה שהשקיעו לטווח קצר, עשיתי זאת כמנכ"ל עמדה, קרנות הנאמנות של בנק המזרחי-טפחות ותוך כמה חודשים כל השוק הלך אחרי וביטל את המצלה המיותרת הזו.

הקמתי מכשירי השקעה שקיימים עד היום כמו פק"ם בונוס (בעת שכיהנתי כמנהל מחלקת הפיקדונות של בנק לאומי), מכשיר שהעניק למשקיע את כל היתרונות מבלי לגרוע מהריבית, הקמתי קרנות נאמנות עם הבטחת שער בעת שהנושא היה טאבו ובכך הבטחנו ללקוחות סולידיים את ההשקעה.

הקמתי קרנות נאמנות עם "רצפה מובטחת" כדי שלמשקיע תהא רשת בטחון, בקיצור כל חיי אני רואה את האינטרס של המשקיע ונכנס לנעליו כדי להבין טוב יותר את צרכיו וטעמו.

מקווה שתמצאו עניין במגוון השירותים, אם זה ניהול השקעות מבוקר על ידי, אם זה ניהול הון משפחתי גדול, אם זה הרצאות, ייעוץ משפטי או חוות דעת מוקדמת וכו'.

מאחל לכם גלישה נעימה ואשמח לקבל בכל מקרה היזון חוזר.

שלכם בכל עת,
דוד שוורץ

השור
Logo