אינטראקטיב ברוקרס: סקירה מקיפה

אחרי שבדקתי לעומק את הביצועים של אינטראקטיב ברוקרס (Interactive Brokers), אני שמח לבשר לכם שהוא עומד בציפיות הגבוהות שיש ממנו ולגמרי מספק את הסחורה.

אינטראקטיב ברוקרס בארץ מיוצגים על ידי: "אינטראקטיב ישראל", שהחליטו לעשות דברים קצת אחרת, והמודל שלהם שונה באופן מהותי משאר הברוקרים המוזלים שפועלים בשוק.

בניגוד לכל השאר, חלק גדול מרווחי החברה מגיע מהעמלות שהיא גובה.

בואו נעבור על הנתונים כדי שתבינו על מה אני מדבר: בעוד שאצל אינטראקטיב, 29% מהרווחים מגיעים מעמלות, אצל ברוקר מפורסם אחר כמו Charles Schwab רק 4% מסך הרווחים מתבססים על עמלות – המספרים האלה מדברים בעד עצמם.

Interactive Brokers מתאים במיוחד לשיטות ואסטרטגיות ההשקעה הבאות:

 • משקיעים חובבים ומתקדמים.
 • סוחרים יומיים.
 • חשבון בטחונות (Margin Account).
 • מסחר באופציות.
 • מגוון רחב של כלי מחקר, ניתוח נתונים ומידע.

המוצרים של חברת Interactive Brokers

מערכת המסחר הראשית (TWS)

בתור החברה הראשונה שהפיקה גיליונות ממוחשבים עם הערכות שווי הוגן כבר בשנת 1978, אינטראקטיב ברוקרס מספקת כיום את מערכת המסחר TWS – פלטפורמת מסחר מתקדמת שמציגה ביצועים מהירים ומאפשרת לבצע את פקודות המסחר שלכם בצורה המהירה והיעילה ביותר.

מדובר במוצר הדגל של החברה שכולל בתוכו מגוון כלים חדשניים כמו:

OptionTrader ו-Probability Lab: מאפשרים לבצע בצורה יעילה ונוחה פקודות מסחר שונות – החל מפעולות פשוטות ועד להוראות מתקדמות ומורכבות יותר במניות ובאופציות.

FXTrader – מיועד לסוחרי מט"ח.

סורק קרנות סל – מסייע לסוחרים למצוא קרנות סל משתלמות ואטרקטיביות בעלות נמוכה יותר.

הכלים האלה מאפשרים ללקוחות החברה לסחור בקלות במגוון רחב של אפיקי השקעה ומכשירים פיננסיים שונים.

נכון לעכשיו, תוכנת המסחר TWS זמינה עבור הפלטפורמות הבאות:

שולחן העבודה במחשב – המערכת המתקדמת בעולם שמיועדת למשתמשים שסוחרים במגוון מוצרים פיננסיים שונים. מדובר במערכת עוצמתית וגמישה יותר שמכילה מגוון רחב של אפיקי ונכסי השקעה שונים. הפלטפורמה הזאת מספקת גישה למסחר בהיקפים גדולים, חדשות מעמיקות ומורחבות, מחקר וניתוח טכני וכלים להערכת וניהול סיכונים.

אפליקציה לסמארטפון (IBKR)– מערכת מסחר שפותחה עבור סמארטפונים. היא מאפשרת לסחור ולנהל את חשבון המסחר שלכם גם כשאתם נמצאים בדרכים ומחוץ לבית. מתאימה למכשירים שמריצים את מערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד.

iBot – ממשק המבוסס על הודעות טקסט ופקודות קוליות שמסוגל להבין ולעבד פקודות פשוטות באנגלית. התוסף הזה זמין גם עבור התוכנה המיועדת לשולחן העבודה במחשב וגם עבור אפליקציית המובייל.

WebTrader – פלטפורמת המסחר המקוונת הזאת פועלת בצורה דומה לגרסה של שולחן העבודה. היא מגיעה עם ממשק ידידותי למשתמש ומאובטחת באמצעות חומת אש ואמצעי אבטחת מידע מתקדמים נוספים לבטיחות משופרת.

שירות לקוחות

מוקד טלפוני הפועל 24 שעות ביממה ומציע שירות שיחה חוזרת, וגם:

 • צ’אט אונליין עם נציג אנושי.
 • מענה טלפוני בעברית ובאנגלית עם נציג אנושי.
 • אימייל למענה חוזר.
 • מרכז הודעות טקסט מאובטח.
 • יועץ רובוטי iBot המבוסס על בינה מלאכותית שמפנה את הלקוח למשאבי מידע מקוונים ולמדור שאלות ותשובות.

חברת אינטראקטיב ברוקרס עובדת קשה ומשקיעה מאמצים רבים כדי לשפר את שירות הלקוחות.

לפני כמה שנים, היא שיחקה אותה עם פיצ’ר מועיל ושימושי במיוחד שנקרא שירות iBot.

מדובר ביועץ רובוטי שמבוסס על בינה מלאכותית ומסוגל לענות על שאלות פשוטות באנגלית, ואני חייב לציין שהיישום הזה שזמין באתר ובפלטפורמות המסחר של החברה לא מפסיק להשתפר ולהתרחב.

עוד שירות ייחודי ויוצא דופן שהשיקה החברה במאי 2020 נקרא: "פתרון לבירור המעמד המשפטי של ניירות ערך".

מדובר בשירות אוטומטי המיועד לסוחרים שהשקיעו בניירות ערך הנמצאים תחת בירור משפטי.

הוא יחסוך לכם את כל עבודת הניירות והשלמת התהליך האדמיניסטרטיבי המייגע ויעזור לכם לקבוע האם אתם זכאים לפיצוי על ניירות ערך שמכרתם או רכשתם באמצעות דרך אינטראקטיב.

אם אתם זכאים לפיצוי, השירות יגיש את הבקשה בשמכם לקרן הפיצויים כדי שתוכלו לקבל בחזרה את הכסף שאיבדתם. כל הסכומים יועברו לחשבון הדיגיטלי שלכם בחברת IBKR.

מסחר בניירות ערך

אינטראקטיב ישראל מאפשרת לכם לבצע מסחר במניות, אופציות, מט"ח, קרנות סל, אג"ח, ועוד.

כדי להתחיל לסחור, תצטרכו לפתוח חשבון. כדי לפשט את תהליך ההרשמה, תוכלו לבחור בין כמה סוגי חשבון שונים שיתאימו לצרכים ולדרישות של הקבוצות הבאות:

חשבונות למשקיעים ולסוחרים – מיועדים למשקיעים יחידים, משרדים לניהול הון משפחתי, עסקים קטנים, חברים ויועצים לכלכלת המשפחה.

חשבונות מוסדיים – מיועדים בין השאר ליועצי השקעות מורשים, קרנות נאמנות או גידור, מנהלי כספים, גופי נוסטרו והאחראיים על תוכניות תמריצים ותגמולים לעובדים.

ההרשמה מתבצעת בחינם וברגע שתהליך אימות החשבון שלכם מסתיים, תוכלו להתחיל לסחור.

לטובת משקיעים מתחילים ולא מנוסים, אינטראקטיב מציעה חשבון דמו ללא כל עלות שבו תוכלו להתאמן כדי להשתפר.

חשבון הדמו הזה זמין לכל המשתמשים ללא כל התחייבות, ותוכלו לבחון את יעילות אסטרטגיות המסחר שלכם, ללמוד להשתמש בכלי ומערכות מסחר, להתאים את הממשק לצרכים שלכם, להשוות בין העמלות שתצטרכו לשלם על פעולות שונות וכו’.

סכומי הפקדה מינימליים

אחרי שפתחתם חשבון, עליכם לעמדות בדרישות ההפקדה המינימליות הבאות כדי שתוכלו להתחיל לסחור.

עבור חשבונות מסחר קבוצתיים וחשבונות לברוקרים מורשים, יש להפקיד 10,000 דולר או סכום שווה ערך במטבע אחר.

 • ניתן לפתוח חשבון על רגולציה ארה"ב וניתן גם לפתוח חשבון מסחר על רגולציה אירלנד – מי שפותח חשבון על רגולציית אירלנד, לא חשוף לחוק PDT האמריקאי.
 • מי שפותח חשבון על רגולציה אמריקאית, סכום ההפקדה המינימלי בשביל להימנע מחוק ה-PDT הוא 25,000 דולרים.
 • יועצי השקעות ולקוחות של בית השקעות – יש להפקיד $5,000.
 • חשבונות מסחר ליחידים צריכים להפקיד לפחות $3,000 או 10,000 ש"ח.

גישה ישירה לשוק ההון

הנציגות של חברת Interactive Brokers בישראל – אינטראקטיב ישראל, מציעה ללקוחותיה גישה ישירה לשוק ההון (DMA). תאמינו לי שלא מדובר בעוד גימיק שיווקי, אלא ביתרון עצום שיכול לעשות הבדל משמעותי במהירות וביעילות השלמת פקודות המסחר שלכם.

אז למה אני כל כך מתלהב מה-DMA ומה זה אומר באמת?

מדובר ביכולת לנתב את הפקודה שלכם בצורה ישירה לבורסה ללא צורך במתווך.

זה רחוק שנות אור מברוקר מוזל מסורתי ושגרתי שלא יכול להתגאות ביכולת הזאת ולמעשה פועל כמתווך שמקשר בין הפקודות שלכם לבורסות שבהן מתבצע המסחר.

כשאתם סוחרים עם ברוקר נטול גישה ישירה לשוק ההון (DMA), אתם מתמודדים עם מצב שהמומחים בתחום מכנים "זרם פקודות מסחר כפוי", זה אומר שאתם הופכים לסוג של לקוחות שבויים שלא יכולים לבחור לאן לשלוח את פקודות המסחר שלכם, ובדרך כלל זה ממש לא משחק לטובתכם.

ניתוב פקודת המסחר

הלקוחות של אינטראקטיב נהנים מהאפשרות לבחור בין כמה סוגים של זירות מסחר שונות: בורסות, רשת תקשורת אלקטרונית (ECN) ומאגרי מסחר חשאיים (Dark Pools).

תוכלו לבחור לאן לנתב את פקודת המסחר שלכם. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, תוכלו ליהנות מ-30 אפשרויות ניתוב שונות, כשלכל אחת מהן יש יתרונות ייחודיים שתוכלו לנצל לטובתכם.

עמוד התמחור באתר של הברוקר מכיל פירוט מפורט של העמלות שגובה כל זירת מסחר על ביצוע הפקודה שלכם.

מערכת ניתוב הוראות חכמה (SmartRouting)

בעוד שתוכלו לבחור מבין כמה אפשרויות ניתוב שונות, אינטראטקיב ישראל ממליצה להשתמש במערכת SmartRouting (בקצרה SMART) המתקדמת שהיא פיתחה, שבוחרת באופן אוטומטי את עושה השוק הטוב והמשתלם ביותר עבורכם.

תוכלו להגדיר קריטריונים לבחירת עושה שוק שאליו יועברו הפקודות שלכם (המידע נלקח מהאתר של חברת אינטראקטיב):

 • הבורסה עם התגמולים הגבוהים ביותר.
 • הבורסה שבה מונפקת המניה.
 • הבורסה עם נפח המסחר הגבוה ביותר שמציעה תגמול עבור תוספת נזילות.
 • הבורסה עם נפח המסחר הגבוה ביותר שגובה את העמלה הנמוכה ביותר עבור הפחתת נזילות.

סוגי פקודות מסחר ואלגוריתמים

בתור לקוח של אינטראקטיב ישראל תוכלו לבחור בין יותר מ-100 הוראות מסחר ואלגוריתמים שונים שיסייעו לכם לסחור ולהשקיע בשוק ההון. חברת IB מסווגת את סוגי פקודות המסחר והאלגוריתמים השונים על פי היתרון העיקרי שלהם:

 • מסחר מתקדם
 • מסחר אלגוריתמי
 • הגבלת סיכון
 • שיפור מחיר
 • פרטיות
 • מהירות ביצוע
 • ביצוע בפועל בשוק (Time to Market)

כל אלגוריתם נועד לפתור קושי ומכשול מסוים שעלול לפגוע בהשלמת פקודת המסחר שלכם בצורה היעילה והרווחית ביותר.

לדוגמה אלגוריתם "קרחון" (Dark Ice) שמסתיר את גודל פקודת המסחר שלכם כדי למנוע מסוחרים אחרים לנסות לעקוף אתכם בתור ולעכב את ביצוע העסקה.

דוגמה אחרת היא פקודת מסחר מותנית שמאפשרת לשלוח את ההוראות שלכם רק כאשר מתקיימים תנאים מסוימים.

שיעור הריבית על בטחונות

אינטראקטיב ישראל גובה את דמי הריבית הנמוכים ביותר על בטחונות למסחר ממונף, בפער ניכר מברוקרים מוזלים אחרים.

דמי הניהול שלהם מורכבים מעמלה בסיסית ועמלה נוספת התלויה בגודל ההלוואה שלקחתם למימון עסקת המסחר שלכם. לפניכם התפלגות אחוזי הריבית שגובה החברה בהשוואה לברוקרים מוזלים אחרים.

פירוט תעריפי העמלות של אינטראקטיב ברוקרס

לאחר שרוב הברוקרים המוזלים החליטו לבטל את עמלות המסחר שלהם, Interactive Brokers החליטה להישאר בצד ולא להצטרף למהפכה שהתרחשה בשוק.

במקום לשנות את המודל העסקי שלה שמתבסס ונשען בעיקר על עמלות, החברה החליטה לחלק את השירותים שהיא מציעה לשני מסלולים נפרדים: מסלול בסיסי במחיר קבוע ומסלול מורחב במחיר משתנה.

תעריף קבוע

מסלול התמחור הזה עובד בצורה פשוטה. הברוקר יגבה מכם תעריף קבוע של $0.01 למניה, עם תעריף מינימלי של $2.50 לכל פקודת מסחר, בנוסף לעמלות הרגולציה הנגבות על ידי רשות הפיקוח הפיננסית (FINRA) וגופים דומים.

כל הוראות המסחר בתעריף הקבוע מתבצעות על ידי מערכת הניתוב החכם SMART ולא תוכלו לבחור את זירת המסחר שאליה תנתבו את פקודת המסחר שלכם.

חברת אינטראקטיב תשלשל לכיסה כל תגמול שיוחזר על ידי הבורסה שבה תתבצע פקודת המסחר שלכם ותישא בעלות של העמלה שהיא גובה.

תעריף משתנה

המסלול הזה מיועד לסוחרים פעילים במיוחד שרוצים לנתב את ההוראות שלהם לשווקי הון שונים.

תוכנית התעריפים הזאת מאפשרת לבחור בין כמה רשתות תקשורת אלקטרונית, בורסות, ומאגרים חשאיים שאליהם תוכלו לשלוח את פקודת המסחר שלכם, או שתוכלו להשתמש במערכת הניתוב החכם שתבחר באופן אוטומטי את זירת המסחר שתוציא לפועל את ההוראה שלכם.

הסוחרים במסלול הזה משלמים את עלות העמלות ומקבלים את התגמולים של זירת המסחר כשישנם.

היחס של החברה למסחר בתדירות גבוהה

בגלל שהברוקר המוזל הזה פונה למשקיעים מתוחכמים ופעילים במיוחד, זה לא צריך להפתיע אתכם שהוא נלחם בחירוף נפש על האינטרסים של קהל הלקוחות שלו כשזה מגיע לסוגיות שנויות במחלוקת כמו מסחר בתדירות גבוהה.

לדעתי, חברת IB באמת מנסה להגן על הזכויות והערכים של הלקוחות שלה ולא מדובר רק במס שפתיים כדי לצאת ידי חובה.

היא לא מפחדת לצאת נגד הטרנדים והמגמות שמשתלטים על תעשיית המסחר בשוק ההון אם הם פוגעים בלקוחות שלה ואין לה שום בעיה ללכת נגד הזרם ולנקוט בעמדה עצמאית.

תחת הנהגתו של מנכ"ל ומייסד החברה, תומס פטרפי, החברה הפסיקה להיסחר בבורסת נאסד"ק (NASDAQ) האמריקאית במחאה על הכניעה שלה למסחר בתדירות גבוהה ומתן זכויות יתר לא מוצדקות לסוחרים המנצלים טכניקות מהסוג הזה באמצעות יצירת פקודות ואפשרויות מסחר מיוחדות המותאמות לצרכים שלהם.

החברה עברה לבורסת IEX שידועה בהתנגדות שלה לקונספט ה-HFT והתפרסמה בזכות הספר הידוע Flash Boys של הסופר מייקל לואיס.

למרבה הצער, IEX החליטה לוותר על הנפקת מניות ועברה להתמקד בהזדמנויות עסקיות אחרות, מה שגרם לחברת IB לחזור לבורסת הנאסד"ק, למרות חילוקי הדעות בקשר למדיניות שלה.

פטרפי הפגין את המחויבות הכנה והאמיתית שלו להילחם בכוחות התוקפניים שמאיימים על יציבות השווקים פעם נוספת כשהוא נשא דברים בכנס של פדרציית הבורסות העולמית שהתקיים בשנת 2010.

באירוע נכחו גם המנכ"לים של בורסות ה-Nasdaq וה-NYSE. לפניכם ציטוט מהנאום שלו שלקוח מהספר Dark Pools:

אנחנו לא רחוקים ממצב שבו הציבור יאבד כל אמון בברוקרים שלו. הם יפסיקו לבטוח בשווקי ההון, בבורסות ובגופי הרגולציה. ואיך הם בכלל יכולים לתת אמון בכל הגופים האלה לאור מה שקורה בשנים האחרונות? הציבור רואה שהשווקים הפיננסיים דומים יותר ויותר לקזינו, למעט העובדה שקזינו מתנהל בצורה שקופה יותר ומציע כללי משחק יותר פשוטים וברורים.

תומס פטרפי

המוצרים הפיננסיים של אינטראקטיב ברוקרס

אינטראקטיב ישראל מציעה מגוון רחב במיוחד של אפיקי ונכסי השקעה שונים. לפניכם רשימה חלקית של המוצרים הפיננסיים השונים שהחברה מציעה:

 • מניות הנסחרות ביותר מ-130 שווקים שונים
 • כתבי אופציה (Warrants)
 • אופציות
 • חוזים עתידיים בלמעלה מ-35 מרכזי מסחר
 • מט"ח (ללא מרווח הצמדה, כלומר לפי שער רציף)
 • מתכות יקרות
 • השקעות עם הכנסה קבועה
 • קרנות סל
 • קרנות נאמנות
 • חוזים עתידיים על מנייה יחידה
 • קרנות גידור

גם ברוקרים מוזלים אחרים מציעים מבחר דומה, אבל אינטראקטיב ישראל זה הברוקר המוזל היחיד שמציע כתבי אופציה על מניות – מוצר נדיר ולא פופולרי שמונפק ישירות על ידי החברות שאתם משקיעים בהן.

פלטפורמת TWS

אינטראקטיב ישראל מציעה את פלטפורמת המסחר הזאת ללא כל עלות. היא בהחלט נראית טיפה מיושנת, אבל אל תטעו: התוכנה הזאת מספקת את כל כלי ואפשרויות המסחר הנדרשים לסוחרים יומיים.

מקשים חמים

מקשי קיצור הניתנים להתאמה אישית זה פיצ’ר הכרחי עבור משקיעים יומיים. פלטפורמת TWS מציעה אפשרויות כוונון ותכנות אישי בלתי מוגבלות כדי לבנות את סביבת העבודה הנוחה והיעילה ביותר עבורכם.

תוכלו ליצור פקודות מסחר בהתאמה אישית ולתכנת מקשים לפעולות המועדפות עליכם.

סורקי מניות

מערכת TWS כוללת ארבעה סורקי מניות:

 • סורק מניות מצרפי
 • סורק מניות מתקדם
 • סורק אגרות חוב
 • סורק מסחר ופקודות מורכבות (עבור אופציות)

סורק המניות המצרפי מאפשר לבנות מאגר עצום של מניות ולסנן אותן על פי קריטריונים ומאפיינים שונים. הכלי הזה מתאים ושימושי במיוחד עבור אסטרטגיות השקעה ומסחר שמבוססות על בחירת ניירות ערך על פי מדדים קשיחים.

סורק מניות מתקדם

הסורק הזה מאפשר להשתמש באפשרויות סינון מובנות ומוגדרות מראש כמו רשימת הטופ 10 של NYSE.

לאיזה סוג של משקיע מתאים הברוקר הזה?

אינטראקטיב ישראל יכולה להיות בחירה מצוינת עבור משקיעים פעילים שלא סוחרים בפני סטוקס שנסחרות בכמה גרושים, בגלל עמלות המסחר על כל מניה.

בזכות יכולת הבחירה בין הגישה הישירה לשוק ההון או מערכת הניתוב החכמה, פלטפורמת TWS המצוינת, מבחר פקודות המסחר המיוחדות והאלגוריתמים המתקדמים, ושיעור הריבית על הבטחונות הנמוך בשוק, זה כמעט בלתי אפשרי להתעלות על הברוקר הזה כשזה מגיע למסחר פעיל בתדירות גבוהה.

היתרונות של אינטראקטיב ברוקרס (אינטראקטיב ישראל)

עמלות נמוכות

אם אתם סוחרים מתקדמים ומיומנים, אינטראקטיב ישראל יכולה להיות הבחירה העדיפה עבורכם מכיוון שזהו ברוקר שמציע עמלות נמוכות על מסחר במניות ובקרנות סל אשר מותאם למסחר בהיקפים גדולים וקטנים כאחד, ובתדירות גבוהה.

עם עמלה של $0.01 בלבד למניה, אין ספק שמדובר בעסקה משתלמת במיוחד. קיימת עמלת מסחר מינימלית בגובה של $2.50 ועמלת מסחר מקסימלית של 2% מהשווי הכולל של עסקת המסחר, כשעמלות הנגבות על ידי הבורסות וגופי הרגולציה כלולות בסכומים האלה.

אם זה לא מספיק, הברוקר מציע תוכנית תעריפים מיוחדת בעלות משתנה שתהיה עוד יותר משתלמת לסוחרים בנפח גדול במיוחד.

משקיעים שסוחרים ביותר מ-300 אלף מניות בחודש יזכו לעמלה מוזלת של $0.005 או פחות למניה, בהתאם לנפח המסחר, למרות שעמלות הבורסות וגופי הרגולציה אינם נכללים בסכומים אלה.

משקיעים שסוחרים בניירות ערך בהיקפים עוד יותר גדולים יוכלו להוזיל עוד יותר את עמלות המסחר.

עמלת המינימום למסחר באופציות עומדת על $2 לכל פקודת מסחר.

שיעור ריבית על בטחונות

משקיעים שמחזיקים בבטחונותעבור מסחר ממונףיהנומריבית נמוכה על סכומי הכסף שהלוו מחברת אינטראקטיב.

אחוז הריבית המקסימלי על בטחונות זה השיעור הבסיסי בתוספת 1.5%.

חשבונות עם סכומים גדולים יותר יזכו לתעריפים מוזלים. הברוקר גובה עמלה משולבת שתלויה גם בגודל ההלוואה שלקחתם, ובאתר תוכלו למצוא מחשבון שיעזור לכם לחשב כמה תצטרכו לשלם על הביטחונות שלקחתם.

אינטראקטיב מציעה גם כלי מובנה לניהול כספים שמאפשר למשקיעים ללוות כסך לחשבון באמצעות כרטיס חיוב מיידי של חברת מאסטרקארד ובשיעורי ריבית מופחתת.

 שברי מניה

היכולת לרכוש חלקיק מהמניה של חברה מסוימת, במקום לרכוש את כולה מאפשר להשקיע בחברות עם מניות יקרות במיוחד.

זה מקל על ניהול תיק השקעות מגוון, גם אם אין לכם כיסים עמוקים במיוחד.

לדוגמה, במקום לבזבז את כל הכסף שלכם על מניה אחת של חברת אמזון בשווי של $3,000 תוכלו לפזר את הכסף שלכם על כמה שברי מניות של חברות שונות.

תזכרו שזה לא תמיד רעיון טוב לשים את כל הביצים בסל אחד.

פלטפורמת המסחר

הסוחר הממוצע יוכל להסתפק במערכת האינטרנטית – Client Portal.

אבל סוחרים שזקוקים לכלים יותר מתקדמים ועוצמתיים, פשוט יעופו על מערכת TWS המיועדת להתקנה על שולחן העבודה במחשב, והיא נחשבת למערכת המסחר הטובה ביותר לסוחרים מתקדמים.

מערכת המסחר הזאת עובדת בצורה מהירה וחלקה ומציעה את כל הפיצ’רים הבסיסיים כמו מעקב וניטור בזמן אמת, קבלת עדכונים והתראות, רשימות מעקב ולוח הגדרות הניתן להתאמה אישית.

מערכת המסחר באופציות יאפשר לשלוח פקודות מסחר פשוטות ומורכבות ולהשוות בין 5 אסטרטגיות השקעה שונות לכל היותר בבת אחת.

כלים מועילים ושימושיים אחרים כוללים מערכת לניהול סיכונים, ניתוח טכני מתקדם, מפות חום למעקב אחר הביצועים של מניות וסקטורים שונים, חיפוש ניירות ערך ושכפול קרנות נאמנות שמאפשר למצוא תחליפים ראויים לקרנות הסל שאיתרתם בעמלות נמוכות יותר.

תוכלו להגדיר התראות ועדכונים על אירועים חשובים שיכולים להשפיע על כדאיות ההשקעות שלכם.

החסרונות של אינטראקטיב ברוקרס

נקודות החולשה של הברוקר הזה קשורות בעיקר להתמקדות שלו בסוחרים מנוסים ומיומנים.

פשטות השימוש באתר

אינטראקטיב מספקת כמות אדירה של מידע באתר שלה, אבל לא תמיד קל למצוא במהירות את מה שאתם צריכים ולהבין במה מדובר.

לקוחות החברה יכולים למצוא בקלות את תעריפי העמלות שמוצגים בצורה שקופה וברורה.

מדורים מסוימים באתר מיועדים ללקוחות מוסדיים, ברוקרים מקצועיים וגופי נוסטרו, מה שעלול לבלבל חלק מהמשתמשים.

השורה התחתונה

אינטראקטיב ישראל נמצא במקום גבוה מאוד ברשימת המומלצים שלנו. מדובר באחת הבחירות הכי טובות עבור סוחרים בינלאומיים שרוצים להשקיע בשווקי המניות והאופציות בארצות הברית.

זה יכול להיות גם משאב וכלי מצוין עבור סוחרים מתחילים אמידים. פלטפורמת ה-TWS ומגוון כלי המסחר המתקדמים עלולים להיראות מורכבים ומסובכים מדי עבור משתמשים חדשים וטירונים, במיוחד שזה לא ממש פשוט ללמוד איך לתפעל את התוכנה הזאת.

עלויות המסחר, ברוב המקרים, די משתלמות ואטרקטיביות אם אינכם עושים השקעות בכמויות גדולות. היכולת לסחור במגוון רחב של אפיקי ונכסי השקעה שונים כמו מט"ח, חוזים עתידיים, אופציות ומניות באמצעות מערכת אחת יכולה לקרוץ לסוחרים עם תמהיל השקעות רחב ומגוון.

9.5ציון סופי

אינטראקטיב ברוקרס כולל יתרונות משמעותיים כמו מערכת מסחר יציבה במיוחד שעובדת בצורה חלקה ונטולת בעיות, אפשרות למכירה בחסר (שורטים) שעוזרת להרוויח גם כשהשוק יורד וחווית מסחר מהשורה הראשונה הופכים את הברוקר הזה לבחירה מצוינת.

מדובר בחברה אמריקאית שמעניקה שירותי ברוקראז’ במחיר מופחת ומתמקדת בסוחרים ומשקיעים פעילים.

מערכת מסחר
9
שירות לקוחות
9
עמלות
9.5
מוצרים פיננסיים
10
הפקדה ומשיכה של כספים
10
יתרונות
 • מבחר גדול של אפשרויות השקעה שונות.
 • כלי מחקר וניתוח שוק יעילים ומתקדמים.
 • יותר מ-4,300 קרנות נאמנות ללא עמלת עסקה.
 • עמלות נמוכות במיוחד.
חסרונות
 • קצת קשה לנווט ולהתמצא באתר.
אינטראקטיב ברוקרס: סקירה מקיפה
אינטראקטיב ברוקרס: סקירה מקיפה
דוד שוורץ

דוד שוורץ

גדלתי בשוק ההון "מלמטה" מעמדת פקיד בבנק לאומי, יועץ השקעות בכיר, ממונה על הדרכת יועצי ההשקעות בבנק לאומי, ממונה על הייעוץ להשקעות בבנק, ממונה (ומקים) מחלקת הפיקדונות, מנהל השיווק בבנק, מנהל הנציגות הגדולה ביותר בחו"ל של בנק לאומי, מנכ"ל או יו"ר דירקטוריון ב 3 בנקים שונים של החברות לניהול השקעות של הבנק (האחרון היה מזרחי-טפחות בו כיהנתי כמנכ"ל קרנות הנאמנות של הבנק ), כיהנתי כיו"ר דירקטוריון חברה ציבורית שנסחרה בת"א ובנאסד"ק, וכמובן בעלים של בית ההשקעות.

מה דעתכם?

נשמח לשמוע את דעתכם בתגובות

השור
Logo